Веберіть мову:

Наші Контакти

Тел: +38067-563-92-11

Тел: +38067-563-31-96

Адреса: м.Дніпро,
вул. Харківська 11, другий поверх

Ми працюємо: з 10-00 до 19-00 з понеділка по п'ятницю
У вихідні - за домовленістю

Ви можете розрахуватися готівкою, також ми працюємо з безготівковими розрахунками та з бюджетними організаціями. Приймаємо участь у ProZorro

Наша робота!

SONY DSC

Голосування

Нужна ли вам услуга выезда на дом, в офис? Знаете ли вы, о том, что такая услуга нами оказывается?

View Results

Loading ... Loading ...

лекала снежинокУ часи мого дитинства сніжинки на вікна, із серветок, були неодмінним атрибутом кожного вікна, особливо в дитячих садах і школах. На уроках праці їх вирізали, порівнювали у кого візерунок красивіше, і навіть не замислювалися, звідки взялася ця традиція.

Вирізання сніжинок з паперу своїми руками – це насправді всього лише окремий випадок вирізання візерунків з паперу. А ось саме мистецтво вирізання візерунків з паперу є дуже давнім і починає свою історію в Китаї, приблизно в другому столітті нашої ери, коли була винайдена сама папір. Широке поширення це мистецтво набуло у 13 – 17 століттях, коли ціна паперу істотно знизилася і стала доступною для простого народу, а пізніше по торгових шляхах мистецтво вирізання поширилося і на Євразію.

Мистецтво вирізання візерунків з паперу так полюбилося багатьма країнами, що їх народи стали вважати це мистецтво своїм одвічним.

За формою візерунки з паперу були квадратними, прямокутними, круглими, у вигляді зірок або сніжинок, зображали тварин, птахів, рослини і використовувалися для прикраси вікон, стін, меблів. Традиції кожного окремого народу вносили в мистецтво вирізання візерунків з паперу свої особливості та специфічність.

У 13-17 столітті, коли вартість основного матеріалу впала, робити вироби з паперу стало популярно, та й доступніше для простого народу.

Хоча в історії згадується, що на півночі Росії робили берестяні прикраси, сніжинки, а от в Україні, Білорусії та Польщі прикрашали вікна до свят, робили з паперу квіти, малюнки та прикрашали ними вікна. називали такі прикраси-вытинанками.

Вытинанками прикрашали інтер’єр житла кожен рік до найбільш важливих свят Коляд (Різдва) та Великодня (Пасхи) . На Заході Білорусі чорними або поліхромними вытинанками прикрашали побілені стіни житла . На виробах зустрічалися самостійні сюжетні композиції для декорування стін житла, стельових балок, дверних косяків і вікон.

Оскільки папір був дешевим і доступним матеріалом, виробами з неї не дорожили. По закінченні певного часу старі витинанки викидали або спалювали.

Так само поступають і зараз, відслуживши і прикрасивши собою вікна сніжинки, після свят потрапляють у сміття.

Але поки що, саме час взяти в руки ножиці, серветки і прикрасити своє житло або робоче місце, сніжинками. Сніг за вікном може й розтанути, а ось сніжинки будуть всю зиму нагадувати про те, який сезон за вікном.

Якщо матеріал на нашому сайті вам здається корисним – не забувайте поділитися їм у соціальних мережах зі своїми друзями.

Зверніть будь ласка увагу що для активних користувачів ми надаємо знижки та бонуси

Наше ательє надає послуги з пошиття чоловічої, жіночої та дитячої одежі у місті Дніпро та по Україні, також ми виконуємо ремонт та пошив шуб та хутряних виробів та співпрацюємо з танцювальними колективами. Можлива оплата по безналу. Працюємо у Prozorro

В нашому ательє ви можете також замовити пошиття одежі по її фото. Подробиці дивіться на сайті на у наших соціальних групах

Коментувати не дозволено.